Committee poprvé v Josefově

14. listopadu 2015 zasedalo v Josefově Intercamp committee a my jsme byli u toho.

02 ICC radnice 29Už od pátku 13. listopadu 2015 měl Šupik a jeho partička pěkně napilno, jelikož do Prahy přilétali členové Intercamp Committee. Následujícího dne, tedy v sobotu 14., jsme měli tu čest se s nimi nacpat do velmi těsného mikrobusu a vydat se do Josefova. Brzké odpoledne jsme strávili v pracovním tempu. Nejprve jsme zasedali separátně, Committee a realizační tým zvlášť, ale pak jsme protnuli svá jednání. Šlehy představil celý tým, rozpočet, velmi zlehka zázemí a několik dalších zásadních bodů příprav Intercampu 2016. Poté jsme na ně „pustili“ Cvrčka s programem. Velmi precizně a podrobně provedená prezentace koncepce programu byla mistrně přednesena a už byl čas se přesunout na radnici.

Na staré radnici, jež byla nedaleko velmi příjemné restaurace, kde se odehrávala předchozí jednání, jsme byli všichni velmi vřele přijati. Pan starosta Ing. Jiří Klepsa nás uvítal s otevřenou náručí. Na úvod jsme vzpomněli na hrozivé noční události v Paříži. Následoval krátký historický exkurz do Josefovských dějin a pak Šlehy převzal z rukou pana starosty záštitu nad Intercampem 2016. Druhou velmi důležitou oficialitou bylo předání „Medaile skautské vděčnosti“ Pietu Deckersovi in memoriam, již převzal z rukou zahraniční zpravodajky Kurt Aretz.

Po dlouhém jednání a lehce oficiálním setkání jsme se v podzimním deštíku vyvenčili procházkou po pozemcích budoucího tábořiště Intercampu. Naše kroky nejprve vedly do prostoru budoucích subcampů, dále jsme vystoupali do programových prostor a prohlídka tábořiště skončila v místě budoucího IST subcampu. Už se stmívalo, když jsme se rozloučili s Josefovem a transportovali se zpět do Prahy, kde ve Skautském institutu pokračovala jednání, například o limitech velikostí kontingentů a mnohém dalším.

Celodenní meeting jsme uzavřeli na „Staromáku“ neformálními diskuzemi.

Byl to perný den, ale jsem si jistá, že velmi příjemný a obohacující pro všechny strany.

Galerii z celého víkendu si můžete prohlédnout ZDE.

Al°