Novinky o dopravě na Intercamp 2016

Jak jsme již informovali dříve, v době konání Intercampu bude na železniční dráze mezi Hradcem Králové a Jaroměří výluka, která může závažně zkomplikovat dopravu účastníků na akci i jejich odjezd. České dráhy nám během jednání velmi vyšly vstříc – zařídí posílení vlakové dopravy a přistaví autobusy, které nás budou kyvadlově dopravovat mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Zde si můžete najít, jak nejlépe využít posílení dopravy podle toho, z jakého směru budete na akci přijíždět.

Příjezd z Prahy:

Rychlíky do Hradce Králové z Prahy jezdí vždy v celou hodinu a 11 minut. Již na vlak ve 13:11 z Prahy hl.n. navazují speciální přímé autobusy Hradec Králové – Intercamp (viz níže). Posílené vlaky jsou rychlíky v 15:11 a 16:11 z Prahy hl.n., jež budou mít 3 vagony navíc. Tyto vagony budou vyhrazeny pro účastníky akce Intercamp 2016 a budou se nacházet na konci vlaku! Nepotřebujete tedy místenky – svezte se speciálními skautskými vlaky.

Příjezd od Pardubic, ze směru Morava:

Žádáme oddíly, aby jezdily elektrickými pantografovými soupravami (odjezdy vždy celá a 35 minut z Pardubic hl.n.), které mají velkou kapacitu. České dráhy vyslovily prosbu, abychom nezatěžovali dieselové rychlíky směr Liberec ani přímé autobusy do Jaroměře (které vás navíc nezavezou na Intercamp!). Děkujeme, že tuto žádost respektujete.

Speciální výlukové autobusy Hradec Králové – Intercamp:

České dráhy vyslyšely naše prosby a budeme mít 5 ks speciálních autobusů jen pro sebe, díky čemuž se sníží dřívější odhady, jak dlouho bude trvat dopravit účastníky na místo konání akce. Tyto autobusy budou vyjíždět z nástupiště „I“ vlevo před budovou nádraží, první vyrazí již 15:00 s intervalem jedné hodiny (vždy v celou hodinu), a to dokud budou v Hradci Králové nějací skauti. Poslední garantovaný odjezd je v 19:00, ale může se stát, že pojedeme i později. Autobusy budou označeny logem Intercampu, na nádraží budou šipky a naši koordinátoři – IST ve vestičkách s šátky. Nebojte se zeptat a hlavně nenastupte špatně, jen autobusy s logem Intercamp jedou tam, kam potřebujete! V případě deště je prostor hradeckého nádraží dostatečně velký, aby se všichni mohli schovat.

Prosíme oddíly, co to nemají tak daleko, aby využily autobusy v 15:00 a 16:00, protože autobusy po 17:00 vytíží speciální prodloužené vlaky od Prahy (viz Příjezd z Prahy).

Cesta zpět:

Autobusy zpět v pondělí odjíždí v 9:25, 10:25, 11:25 a 12:25 z náměstí Boženy Němcové v Josefově. Z autobusu v 10:25 je spojení na Prahu hl.n. pouze přes Pardubice, ale díky výluce jízdy jej lze využít za levnější jízdenku. Očekáváme nápor, takže se na Informačním stanu budou vydávat místenky na cestu zpět. Oddíly si je mají možnost vyzvednout od soboty 13:00. V pondělí od 8:00 bude na Deregistračním stanu u tábořiště sedět pokladní Českých drah a vydávat jízdenky. Zde si tedy v klidu můžete koupit skupinovou jízdenku na cestu zpět domů!

 

Šťastnou cestu a buďte prosím milí na všechny zaměstnance Českých drah, opravdu nám hodně pomáhají!