Druhý den Hero Academy

Druhý, závěrečný den Hero Academy se pomalu chýlí ke konci, takže bychom si měli projít, co dnes mladí adepti a jejich hrdinští učitelé zažili.

Intercamp-rozum-tomas-tkacik-day3-001

Brzy dopoledne proběhla poblíž hlavního prostranství na ravelinu naproti pódiu tradiční ranní mše. I přes poměrně větrné počasí se zde sešlo dost skautů a strávili spolu příjemné chvíle.

.

Intercamp-rozum-tomas-tkacik-day3-043Dopoledne potom začal program. Subcampy se prohodily, takže ti, kdo v sobotu procházeli Onsite Activities uvnitř tábořiště, se nyní vypravili na Hike, tedy výlet po okolí tábořiště a po Jaroměři, kde se opět museli vypořádat s dvanácti úkoly, které jim uložili superhrdinové. U siláka Sunnyho dostali za úkol pokládat klády jednu před druhou, díky čemuž potom mohli přesunout těžké břemeno. Chytrý Benjamin celou skupinu postavil na pokrývku a účastníci si museli poradit s tvrdým oříškem, jak ji pod sebou otočit, aniž by se někdo z nich dotkl země. Zručná a obratná Amazonka si na ně přichystala divoká zvířata, kterým účastníci museli házet potravu přímo do tlamy. A u statečného Ratmana si účastníci vyzkoušeli nacvičit bojový tanec jako novozélandští domorodci.

Intercamp-rozum-tomas-tkacik-day3-047Poslední událostí dne byl opět koncert. Po SKA skupině v pátek a tanečním electroswingu v sobotu jsme opět změnili hudební žánr a tentokrát zahrála rock’n’rollová skupina Breakers. Skauti si tak mohli společně zatančit a zaskákat pod pódiem.

.

.

To je téměř vše, co si pro své žáky superhrdinové připravili. Už jen zbývá se zítra při Closing Ceremony rozloučit a potom budeme bohužel muset dát Intercampu 2016 sbohem a rozjet se zase domů.