Máme za sebou první den

První den Intercampu 2016 je úspěšně za námi, takže je na čase rekapitulovat, co si za dnešek mohli účastníci vyzkoušet a co nového je superhrdinové vyučující v Hero Academy měli příležitost naučit.

Intercamp-rozum-tomas-tkacik-day2-006Ráno se všichni seřadili v subcampech a v průvodu vyrazili do hlavní části tábořiště, kde se na pódiu měla odehrát Opening Ceremony. Po malé ranní rozcvičce s moderátory vystoupil nejdříve vedoucí akce Šlehy, aby společně s přítomnými skauty pozdravil město Jaroměř. Po něm promluvili starosta Jaroměře Jiří Klepsa, starosta Junáka Josef Výprachtický a předseda Intercamp Committee Kurt Aretz. Po vyvěšení vlajek účastnických zemí Šlehy se starostou Jaroměře oficiálně otevřeli Hero Academy a potom se nám na pódiu představilo všech dvanáct superhrdinů a ukázali nám, v čem vynikají. Po této přehlídce už mohl program začít v plném proudu.

Intercamp-rozum-tomas-tkacik-day2-105Každá aktivita, do které se účastníci mohli zapojit, se vázala k jednomu ze superhrdinů. Půlka účastníků se vypravila na Onsite Activities, které se odehrávají v prostoru tábořiště. U Speedyho, jednoho ze silných hrdinů, si skupina rozdělená do družstev musela přehrávat obří míč. Šikovný Supergeek dal adeptům Hero Academy za úkol, aby pomocí soustavy součástek vytvořili akvadukt a zachránili město ohrožené záplavou. Se statečným Freshmanem se děti pouštěly do lezení po vodorovně napnuté síti, aby získaly písmenka, ze kterých skládaly slova. A třeba u superinteligentní Widy měly za úkol zkombinovat obrázky a za pomoci slovníků vyplnit několikajazyčnou křížovku. A to je jen část aktivit, které si pro mladé adepty hrdinové připravili.

Intercamp-rozum-tomas-tkacik-day2-143

Později odpoledne začal Food festival, kdy si jednotlivé skupiny měly připravit jídla, na která jsou děti zvyklé ze své domovské země nebo která si často připravují na výpravách. Účastníci potom mohli obcházet stanoviště ostatních výprav a ochutnávat jídla, která by normálně neměli příležitost vyzkoušet, třeba protože jde o neobvyklé recepty nebo jsou na ně potřeba zvláštní suroviny.

Intercamp-rozum-tomas-tkacik-day2-170

Na závěr sobotního programu proběhla diskotéka s DJem a electroswingem na hlavním pódiu. Ti, kdo ještě nebyli po nabitém programu úplně vyčerpaní, se mohli přijít pobavit a omrknout, jak se tancuje v jiných účastnických zemích.