Praktické tipy pro pobyt v Josefově

Možná si někteří již přihlášení účastníci Intercampu zjišťují, jak se vlastně do Jaroměře – respektive Josefova – dostat, a přemýšlí a googlí, jaké jiné služby kromě dopravy jsou tam dostupné. Mnozí zahraniční účastníci mají ale takové pátrání ztížené skrze jazykovou bariéru českého internetu a je dost dobře možné, že někteří zahraniční vedoucí oddílů a možní servisáci se ještě nerozhodli, jestli se přihlásí a pojedou na Intercamp do Josefova. Tak hlavně pro tyto účastníky je tady dnešní článeček.

Josefov je městská část města Jaroměř, které leží 120 km  na východ od Prahy. Pohodlně se do něj dostanete i vlakem nebo autobusem. Od vlakového nádraží měří cesta na tábořiště Intercampu asi 2 km, z autobusového je to dál – asi 2,5 km. Spojení lze nalézt na stránkách www.idos.cz, jízdenky na oba prostředky je možné a i výhodné koupit dlouho dopředu.

V době konání Intercampu v květnu nejsou v ČR žádné svátky – narozdíl od některých okolních států. Navíc všechny supermarkety mají otevřeno v sobotu a neděli i o svátcích, kdyby nějaké byly. V Jaroměři si můžete nakoupit do 20 hod v Lidlu, v Penny (dokonce na dvou místech I a II), v Tescu a Kauflandu mají otevřeno dokonce až do 22 hod. V těchto supermarketech je možné platit v eurech nebo kreditní kartou.

V pevnosti je pouze jeden bankomat, ale za řekou ve městě jich je několik, stačí si vybrat. Dále se v pevnosti nachází několik restaurací či hospůdek, kde je možné naplnit svůj žaludek chutnou stravou – hospůdka Beseda či výborná restaurace Hlavní stráž.  O tom, co zajímavého v Josefově můžeme vidět, navštívit a obdivovat, si povíme zase jindy.

mapa_Jaromer

Interaktivní mapu si můžete otevřít zde.

Tul