V roce 1966 se začala psát historie mezinárodních skautských setkání jednotně nazývaných INTERCAMP, přezdívaných „Jamboree NATO států“. Již tradičně se skauti a skautky členských zemí NATO setkávají na různých místech Evropy v období svatodušních svátků.

13.-16. května 2016 se stává Česká republika hostitelskou zemí již 49. Intercampu. Každoročně se této velkolepé akce účastní děti se svými vedoucími z Belgie, Nizozemska, Francie, Německa, Polska, Velké Británie, České republiky, USA a Kanady.

Největší organizace zajišťující volný čas českých dětí Junák – český skaut, z.s., se po dlouhých dvanácti letech konečně znovu stává organizátorem Intercampu. Prvně se tak stalo v roce 1994, po druhé v roce 2004, přičemž obě setkání se uskutečnila v Plzeňském kraji v kempu Sycherák.

Junák – český skaut, z.s., by rád navázal na pozitivní zkušenosti předchozích organizátorů, pořadatelskou zemí 48. Intercampu bylo Polsko, které pojalo svůj úkol velmi zodpovědně, a do příprav se s polskými skauty velmi aktivně zapojila polská vláda i armáda.

Intercamp 2016 je jedna z mála mezinárodních prestižních akcí konaných na území České republiky v posledních pěti letech. Celé akce se zúčasní téměř 3000 skautů a skautek z více než 10 států. Díky přístupné výši účastnického poplatku je tak zprostředkován kontakt s mezinárodním skautingem i dětem, které by si nemohly výlet za hranice dovolit.

 

infomaterial

Tisková zpráva 18.5.2016

infomaterial

Tisková zpráva 2.5.2016

infomaterial

Propagační materiál

 

 

 

 

 

 

 

Mluvčí projektu:

Alena Hauptmanová

GSM: +420 608 058 784

alena.hauptmanova@intercamp2016.cz

 

Manažer projektu:

Lukáš Šlehofer

lukas.slehofer@intercamp2016.cz