Připrav se na FOOD FESTIVAL!

Již teď můžete v oddílech přemýšlet, čím se hodláte blýsknout na FOOD FESTIVALU.

DSC_0127Ten se stal tradiční částí programu na Intercampu, a to částí velice oblíbenou. A vznikl napůl spontánně a napůl řízeně. Spontánně díky tomu, že jednotlivé oddíly a skupiny na Intercampu táboří velmi „na těsno“, takže si se sousedy vidí doslova až do kuchyně, a některé oddíly se tak vzájemně zvali k ochutnání či ke společnému posezení u večeře či oběda. Samozřejmě zajímavější bylo smlsnout si na něčem neznámém nebo aspoň jinak upraveném apod. Do toho řízeně někteří programoví tvůrci zařazovali společné vaření sousedících skupin či povinnou spolupráci při vaření. Zkrátka takto postupně food festival na Intercampu vznikl a dnes vypadá tak, že v sobotu nebo v neděli v čase večeře připraví oddíly a národní výpravy na Intercampu večeři pro ostatní táborníky ze svých zásob. Všichni se sejdou na předem určeném místě a mohou ochutnávat z hrnců druhých skupin, co dobrého připravili k večeři. Není třeba na tuto akci dělat večeři „navíc“. Děti z vašeho oddílu se také nacpou jídlem od ostatních a můžou u toho ochutnat desítku jiných pokrmů.

DSC_0131Jaké jídlo ale zvolit? Klidně můžete nechat takové, které byste vařili běžně pro svůj oddíl. Vždyť přece co je běžné pro vás, to na druhé straně republiky být běžné nemusí, natož pak v Belgii nebo Nizozemsku. Nebo můžete zkusit zvolit menu národní a představit tak českou kuchyni. Nikdo vám nebude bránit uvařit na plynové kartuši vepřo knedlo zelo nebo upéct v ešusu bábovku jako od babičky. Jen je třeba počítat s tím, že na vaření není extra dlouhý čas a program pro účastníky je nabitý, takže nebudete mít moc pomocníků před večeří. Zkrátka chce to uvařit něco, co vás bude bavit připravovat a co budete ochotní potom hrdě vydávat ostatním. Můžete také ukuchtit něco, co se vaří tradičně ve vašem oddíle a co bezpečně umíte. Také se může jednat o studenou kuchyni – on takový český chlebíček či salátek také není k zahození :-)

Takže přemýšlejte, plánujte a můžete si to v oddílech také vyzkoušet, abyste věděli, jak rychle vám vaření půjde a co si k tomu musíte určitě přivézt.

Tul