“Š” jako šéf – Šlehy

Každá taková akce jako Intercamp funguje jako stroj – šroubky a kolečka pracují pěkně dohromady a každý dělá tu svou malou prácičku, ale musí tu být někdo, kdo celou věc sestrojil, uvedl v chod a řídí ji.

S2Strůjce a strojvůdce letošního Intercampu se jmenuje Lukáš Šlehofer, ve skautském světě Šlehy. Intercamp ovšem nevede poprvé. Tuto zkušenost již prodělal v roce 2004, kdy se u nás konal Intercamp naposled. A proč se pustil do této akce po 12 letech znovu? „Skauting pro můj život hodně znamená. Naučil jsem se v něm řadu věcí, které se nebylo možné naučit jinde, jako např. poznat sám sebe, umět se postarat o sebe i ostatní nebo se naučit vést a přitom brát na ostatní ohled. Zároveň mi dal do života spoustu hezkých zážitků a dobrých přátel. Vnímám tedy svůj podíl na přípravě akce jako splácení dluhu, ať to zní jakkoliv jako klišé. Krom toho mě příprava velkých akcí baví, obzvlášť pokud mohu spolupracovat s takovým týmem, jaký připravuje Intercamp 2016.

V civilním životě Šlehy pracuje jako projektový manažer, lektor a metodik ve vzdělávací firmě. Původně je vystudovaný historik, politolog a pedagog. Volný čas nejraději tráví se svojí ženou a S3dvěma dětmi, kteří pro něj jsou středobod jeho života. Jinak moc rád cestuje, čte zajímavé knihy nebo hraje Civilizaci. Ještě má takový speciální koníček: „Každý rok si dopřávám s kamarády týden oddechu na ryze mužské expedici, jejímž cílem je poznání nějakého pevnostního systému v různých zemích Evropy.” A co se mu líbí na skautingu? „Líbí se mi ta široká paleta možností, které skauting nabízí různým lidem. Díky tomu si každý může hledat svou vlastní životní cestu v podporujícím prostředí. Oceňuji, že  mladým lidem nabízí platformu pro dobrodružství a přátelství. Obou těchto věcí není nikdy dostatek a je skvělé, že na ně nějaká organizace klade v současné době výkonu důraz.

Tul