Slon – šéfka PR

Je na čase vám představit někoho, kdo se stará o to, abyste měli co číst, abyste věděli, na co se těšit, abyste zjistili důležité informace ve správný čas. Tým, který s vámi komunikuje přes virtuální stránky či stohy papírů, koordinuje Slonisko, na první pohled velké zvíře, ale při bližším pohledu zjistíte, že se jedná o mírumilovnou bytost civilním jménem Alena Hauptmanová.

AlNa otázku: „Proč Intercamp 2016?“ s úsměvem vzpomínám. Před 12 lety jsem se shodou mnoha okolností přihlásila do svého prvního international service team Intercamp 2004, kterému, tak jako dnes, šéfoval Šlehy. Asi nikdy nezapomenu jeho obličej, jenž byl natištěn na 10 000 vstupenkách na Ticket Activities, a my, dobrovolné lopaty týmu programového, jsme celičkou noc braly vstupenku za vstupenkou a ručně je popisovaly. Aniž bych ho kdykoliv před tím viděla, znala jsem Šlehyho jako Intercamp Star ;-). V průběhu následující pětiletky jsme pak spolupracovali na mnohých projektech, až jsme se po národním jamboree v dobrém rozešli na skautský odpočinek. Co čert nechtěl, jednou takhle odpoledne zvoní telefon a kdo tam? Šlehy, pln optimismu, úspěšně exhumován ze skautského důchodu, a prý má pro mě takovou malou výzvičku: Intercamp za 8 měsíců, téměř netknutý projekt, vedení propagace 😀 Challenge accepted!

Kdo jsem v civilním životě? To není lehká otázka a vzhledem k tomu, jak moc ji nesnáším, se sama zase divím, že jsem ji položila svým intercampáckým kolegům, a tím pádem i sobě. Především se snažím být člověk. Mým životním úkolem je pomáhat lidem. Jednu velkou skupinu tvoří lidé s nejrůznějším postižením a druhou skupinu lidé toužící po osobním rozvoji. Dvěma slovy: terapeutka a lektorka. 

Proč zrovna skauti? Znáte Roberta Fulghuma, velmi specifického autora? Dovolím si zde vzpomenout jeden z mnoha jeho titulů: „Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce.“ V mém věku je mateřská školka skoro prehistorie, ale Fulghumův výrok mohu směle transformovat na verzi platnou v mém životě: „Skoro všechno, k čemu bych se asi nikdy nedostala, a tudíž si to nemohla vyzkoušet, a co je pro život i práci důležité, jsem se naučila ve skautu.“ Tak snad právě proto.

Těším se, že se na Intercampu 2016 potkáme. Již brzy na vašich monitorech 😉

Al°