Šupik – KRÁL REGISTRACE

Pojďme si představit veledůležitou osobu blížícího se Intercampu 2016, a tou je Šupik. Z titulku by možná někdo pochopil, že tento člověk má něco společného s Love Parade, ale tak to není. Šupik má na svém triku registraci úplně jiného druhu, a to registraci účastníků Intercampu. Jeho rukama obrazně projde každý, kdo se rozhodne na akci přijet.

supik

Občanským jménem Pavel Král si na živobytí vydělává jako technolog-specialista pitných a odpadních vod, pracuje i žije se svou rodinou v Hradci Králové. Práce mu je i koníčkem, takže jste ho mohli slyšet přednášet o vodě při různých příležitostech, nejčastěji skautských akcích. Tím se dostáváme k jeho skautské dráze – v jedenácti letech ho skauting jednoduše nadchl a dodnes nepustil. Původně skautsky působil v Náchodě, nyní vede oddíl a je zástupcem vedoucího střediska. Lákaly ho ale také větší zahraniční akce, a tak se stal členem zahraničního odboru Junáka.

Zeptali jsme se Šupika, jak se to ale člověku přihodí, že se stane členem nejužšího týmu velké zahraniční akce, jakou je Intercamp, a co ho k tomu přivedlo, nebo jestli třeba upadl a uhodil se do hlavy… Dostalo se nám této odpovědi: „Intercampem žiji od ledna 2015, kdy jsem se stal zástupcem Junáka v Intercamp Committee. Tato pozice mne předurčuje k dlouholetému působení kolem Intercampu a setkáte se se mnou snad i v dalších letech na dalších Intercampech, stejně tak jako jsme se s mnohými setkali již v roce 2015 v Nyse v Polsku – bylo nás tam více jak 500. A vzhledem k tomu, že Intercamp 2016 se koná v České republice – předurčilo mne to k aktivitě i letos. Začal jsem jako spojka na Intercamp Committee a později jako supervizor přípravy celé akce za Junák. Věci se ale posunuly a jsem přímo členem týmu. Mám na starosti registraci a vše kolem Intercamp Committee. A tuhle pozici jsem vzal rád, je mi tak trošku předurčená – registraci jsem dělal již na OBROKu 09, WSJ 2011 (Světové jamboree ve Švédsku) i na CEJ 2014 (Středoevropské jamboree).“

A čím vyplňuje Šupik svůj nepracovní čas? Vedle skautingu a věnování se své dvouleté skoro světlušce se nechává unášet svou vášní pro pevnosti a opevnění, hlavně z druhé světové. Už 17 let provádí pevností Dobrošov nad Náchodem a v betonovém bunkru je prostě jako doma a rád vás jím provede.

Na otázku, co ho vlastně baví na skautování odpovídá, že je to pro něj trošku filozofie života, místo, kde potká fajn lidi a přátele,  no prostě klasika..

Tul